על המשרד

משרד עורכי הדין יסמין איבגי ושות', הוא משרד בוטיק מהמובילים בישראל, בעל התמחות בתחומי הביטוח הלאומי וזכויות נכות שונות, נזיקין ובתים משותפים. הוא הוקם בשנת 2018 ומעניק שירות לגופים אזרחיים שונים ולקוחות פרטיים רבים ומגוונים.

תמיד ישנו פתרון. תמיד תמצא הדרך.

אנו ב- YIL מאמינים כי תמיד ישנה הדרך להעניק שירות משפטי ייחודי, מובחר ואיכותי. גם במקומות בהם אחרים מגדירים כדרך ללא מוצא, אנו מבינים כי היא אמנם מסתתרת בין סבך עובדות, דינים ואפשרויות חוקיות אך מציאת הדרך להצלחה ועמידה באתגרים המשפטיים העומדים בפני לקוחותינו, היא עדות למקצועיות חסרת הפשרות של המשרד, הניסיון המשפטי העשיר בנישות השונות, היצירתיות והחתירה למטרה. לכן, מורכב ככל שיהיה המקרה, מאתגר ככל שתהיה הפרוצדורה המשפטית וסבוך ככל שיהיה הדין, אנו יוצאים מתוך הנחה, תמיד, כי ישנה דרך ואנו ב – YIL נמצא אותה.

מומחיות במרכז

הידע והמומחיות הייחודיים של YIL בתחומי הנזיקין והביטוח הלאומי (בדגש על נכויות מורכבות) – הנובעים בין היתר מהגעתה של בעלת המשרד מתוך מערכת הביטוח הלאומי ומתוך היכרות העמוקה ואינטימית עימה –  מאפשרים הבנה יסודית וייחודית של תמהילים עסקיים-משפטיים הנחוצים לצורך מקסום זכויות שונות. כל זאת, מהווה יתרון בולט במגוון הנושאים והסוגיות הקשורים לנזקי גוף בכלל והנפקת תגי נכה, שינוי החלטות שונות של המוסד לביטוח לאומי ומשרד הרישוי, שמירות הריון לפני לידה וכן דמי לידה בפרט. 

כמו-כן, התמחות רבת שנים ועמוקה של המשרד היא התחום המסחרי, בדגש על בתים משותפים שם מעניק המשרד ייעוץ וליווי לוועדי בתים וחברות ניהול, שותפויות, סכסוכי שכנים ועוד. 

עבודה משותפת. יצירתיות ייחודית

-YIL אנו מבינים כי פתרונות יצירתיים לאתגרים המשפטיים המורכבים העומדים מול לקוחותינו מגיעים כתוצאה ממאמץ חשיבה משותף. לכן, כמשרד החורת על דגלו מקצוענות בינתחומית ונישתית בתחומי הביטוח הלאומי, נכויות מורכבות ובתים משותפים, אנו מקיימים שיתוף פעולה פורה ויעיל בין הפרקטיקות השונות. כך, מתאפשרים חשיבה סינרגטית הוליסטית, המאפשרת איתור ויישום הפעולות המדויקות ביותר עבור לקוחותינו והצלחה מירבית.

עורכת הדין יסמין איבגי

IMG-20211020-WA0001

עו"ד יסמין איבגי בוגרת משפטים (LL.B)  בהתמחות מנהל עסקים, המרכז האקדמי כרמיאל, חיפה. מצטיינת דיקאן (Summa Cum Laude). מוסמכת לעריכת דין בישראל משנת 2012.  מתמחה בתחומי הביטוח הלאומי וזכויות נכות מורכבות, נזיקין ותאונות שונות וכן בתים משותפים.

  • תואר ראשון במשפטים (LL.B), התמחות מנהל עסקים, המרכז האקדמי כרמיאל, חיפה
  • תעודת הסמכה כמגשרת

2016 – 2021:  מנהלת ויועצת משפטית, חברה לניהול ואחזקת מבנים

הקמת מערך שירות וגבייה בחברה; הטמעת תהליכים ארגוניים ושירותיים כולל הכשרת עובדים; ייעוץ וליווי משפטי עסקי-חוזי בדגש על תחומי הבתים המשותפים ודיני עבודה 

2017 – 2015: מנהלת מטה בחירות ויועמ"שית, "מטה בחירות ראש העיר נצרת עילית"

אחראית על ניהול המטה והייעוץ המשפטי של קמפיין ראש העיר (בפועל) נצרת עילית, מר נתנאל טויטו

2015 : דירקטורית, "החברה הכלכלית לפיתוח נצרת עילית"

2014 –  2016 :  שותפה, "משרד עורכי דין אורן, איבגי כהן ושות'"

שותפת הון, התמחות דיני עבודה, תעבורה ונזיקין

2014 – 2015: עורכת-דין, "הלשכה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי"

ניהול תיקים מול תובעים, ליטיגציה מרובה בבית הדין לעבודה, ניהול מו"מ משפטי

2012 – 2013: מתמחה, "הלשכה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי"

ליטיגציה מרובה בבתי הדין לעבודה, עריכת כתבי טענות ומסמכים משפטיים וניהול מו"מ משפטי

אין מקרה משפטי מורכב מדי. אין זכות שלא ניתן לגבות אותה או לממשה. מי שמגיעים למשרדי, הופכים לא רק ללקוחות, אלא שותפים לדרך. אני רואה זכות בכל מקרה ומקרה, בכל תיק ותיק, לבטא את עולם הערכים העומד מאחורי המשרד, את יכולתו להעניק לבאים אליו את יומם בדין ואת זכויותיהם הנעדרות.

כל אלו, לא יוכלו לקרות ללא מקצועיות חסרת פשרות, העמקה והבנה מתמידים בתחום המומחיות תוך חתירה מתמדת להרחבת הידע וגישה בינתחומית ו-וורסטילית ו –"הובלה על ידי דוגמא" עבור צוות המשרד ושותפיו.

עקרונות המשרד

הקוד האתי

ציות לחוק

ציות לחוק. עובדי המשרד נדרשים לציית לחוקי המדינה או כל דין אחר ולפעול בהתאם לקוד האתי של לשכת עורכי הדין בישראל. בכל מקרה של סתירה בין הנחיות המשרד ובין דרישות החוק והקוד האתי של לשכת עורכי הדין , יפעלו המשרד ועובדיו בהתאם לדרישות החוק והקוד האתי של לשכת עורכי הדין בישראל.

דיווח על מידע מהותי. עובדי החברה נדרשים לדיווח לממונה עליהם על כל מידע מהותי, בין הקשור לעבודתם השוטפת ובין לאו, המגיע לידיהם ורלוונטי להתנהלות המשרד.

דיווח על פעילות המנוגדת עקרונות המשרד ו/או הקוד האתי של לשכת עורכי הדין בישראל. בכל מקרה של חשד לפעילות לא חוקית, או כזו הסותרת את הקוד האתי של לשכת עורכי הדין בישראל, נדרשים עובדי המשרד לדווח ישירות למנהלם הישיר או לממונה על יישום הקוד האתי במשרד.
הגנה על הגורם המדווח. המשרד מתחייב לשמור על אנונימיות הגורם המדווח, אם יבקש זאת, תוך שלא יאפשר פגיעה כלשהי בהעסקתו, כבודו וקידומו המבצעי של הגורם המדווח על פעילות בניגוד לקוד האתי.

יושר והגינות

התנהלות ישרה והגונה. עובדי המשרד נדרשים לשמור על יושר והגינות במהלך פעילותם המשרדית, בין היתר משמעות אלו: קידום מו"מ מתוך תום לב, הגדרה ברורה וחדה של מחויבויות הצדדים להסכמים השונים וקיומם של אלו במלואם בתום לב.

המנעות ממתן/קבלת טובות הנאה. המנעות מקבלת מתנות וטובות הנאה וכן ניצול הזדמנויות עסקיות של המשרד לטובתו האישי של העובד, או קרוביו.

המנעות ממצבים של ניגוד עניינים. עובדי המשרד ימנעו מפעולה בניגוד עניינים. היה ועובד ייקלע למצב בו קיים חשש לניגוד עניינים במהלך פעילותו, הוא מחויב לדווח על כך למנהלו הישיר או לממונה על יישום הקוד האתי, ולפעול בהנחייתם של מי מאלו.

עמידה בהתחייבויות. עובדי המשרד יזהרו בהתחייבויותיהם הניתנות בשם המשרד, יעשו זאת במסגרת סמכותם בלבד וימנעו מכך מפורשות כאשר קיים בעיניהם חשש כי הם (מטעם המדרש) או המשרד, לא יוכלו לעמוד בהתחייבויות אלו. במידה ועובד נהג באופן של התחייבות בשם המשרד שאינו משוכנע כי המשרד יכול לעמוד בה, ידווח במיידי לממונה עליו.המנעות ממצב שווא/הוגנות בפרסום. פרסומי המשרד (במדיה המורשות בהתאם לקוד האתי של לשכת עורכי הדין בישראל) ישקפו את מצב המשרד, יכולותיו וספקטרום ההתמחויות שלו, באופן מדויק

כבוד לזולת ושמירה על פרטיות

איסור אפליה. המשרד אוסר על אפליה מכל סוג שהוא כלפי כל גורם רלוונטי הנמצא עימו בקשר, לרבות אפליה על בסיס גזע, דת, מין, מגדר, גיל ונטייה מינית.

תחרות הוגנת. המשרד פועל בשוק תחרותי ועובדיו יתנהגו בהגינות תוך הבלטת יתרונותיו, התמחויותיו ויכולותיו ללא הכפשת האחר או הטלת דופי במתחרים פוטנציאליים.

יצוגיות ודוגמא אישית. עובדי המשרד יתייחסו באופן מכבד, אישי, אדיב ושירותי לכל מי שבא עימם במגע במסגרת עבודת המשרד. העובדים אף יתנהלו בצורה המכבדת אותם גופא, תוך שהם מהווים דוגמא לעמיתיהם השונים באופן דיבורם, הופעתם החיצונית וגינוניהם האישיים.
מנהלי המשרד ישמשו דוגמא ומופת לעובדים השונים תוך שהם מייצגים את הבסיס האתי עליו נשען המשרד, את מוסר העבודה והגישה מול לקוחות ומוסדות ואת אמות המידה להתנהגות מקצועית וחברתית כאחד.

מניעת הטרדה. המשרד דוגל באקלים עבודה מכובד, נקי וחף מכל סוגי הטרדה. עובדי המשרד ימנעו מכל סוג של התנהגות המהווה אפליה, התנהגות פוגענית, מאיימת או מטרידה הן כלפי הכפופים להם, הן כלפי עמיתיהם והן כלפי אנשים שונים עימם הם באים במגע במסגרת פעילות המשרד.

שירותיות

זמינות. עובדי המשרד נדרשים להענקת מענה מהיר, יעיל ואיכותי לפניות הלקוחות השונים, כמו גם לגורמים השונים הנמצאים בקשרי עבודה או אחרים, מול המשרד.

שקיפות. עובדי המשרד מחויבים לשקיפות יסודית מול הלקוחות, תוך חובת דיווח מלאה על הוצאות שונות, תמחורים צפויים ושכר טרחה אשר נקבע במקרים שונים.

הצפת טעויות. כאשר מתרחשות טעויות, המשרד מעודד את עובדיו להציפן במהירות אל הממונים עליהם, לתקנן כחלק ממערכת הפקחת לקחים עתידית ולקדם מדיניות "דלת פתוחה" חיובית וקומוניקטיבית בין העובדים ומנהליהם.

אחריות חברתית

על חברה המכבדת את עצמה, בכלל זה משרד עורכי דין, להשען לא רק על עקרונותיו האתיים ויושרו המקצועי, אלא גם על ערכי העשיה הקהילתית, המעורבות החברתית והאחריות הסביבתית. על אלו, להוות את אבני היסוד של התרבות הארגונית של המשרד. יסמין איבגי ושות', מבטאים ערכים אלו בשורה ארוכה של יוזמות ופעילויות, לרבות ייצוג וייעוץ משפטי פרו-בונו, התנדבויות, תרומות לארגונים חברתיים והגנה על הסביבה.

אחריות סביבתית וטביעת רגל אקולוגית

כחלק ממדיניות האחריות התאגידית, אנו מייחסים חשיבות רבה להגנה על הסביבה.
אנו מחויבים לצמצום ההשפעה הסביבתית של פעילותנו באמצעות חסכון באנרגיה, הפחתת השימוש בנייר, מחזור והפחתת פסולת, ושיקולי ההגנה על הסביבה הינם מהשיקולים המנחים את מדיניות הרכש במשרדנו.

גיוון בתעסוקה וסביבת עבודה

אנו מאמינים שסביבת עבודה מגוונת ושוויונית הינה תנאי הכרחי לשם שימור יתרוננו כמשרד מוביל בתחומו. מובילה. יסמין איבגי ושות' מחויבים להענקת שוויון הזדמנויות בתעסוקה וליצירת סביבת עבודה המעודדת פיתוח והעצמה אישיים תוך התייחסות בכבוד לכל עובדי הפירמה באשר הם.
התפתחות הפירמה והצלחתה תלויה לא רק ביכולתנו לאתר ולגייס את כוח האדם האיכותי ביותר, אלא גם בהצלחתנו בשמירה וטיפוח של ההון האנושי הקיים בפירמה. על כן, כחלק ממדיניות האחריות החברתית שלנו, אנו משקיעים משאבים רבים בהקפדה על תנאי עבודה מעולים ועל שמירה על רווחתם הפיזית של עובדינו לצד השקעה בקידום רווחתם הכלכלית ועידוד תרבות פנאי ואווירה חברית ומשפחתית.