פעמים רבות שוכרים נתקלים בליקויים בדירתם השכורה, מזגן שלא עובד, בעיות חשמל, בעיות רטיבות ועובש וכו'…

השוכר מתקשר לבעל הדירה, אך הוא…מתחמק, בטענות שונות ומשונות ובדחיות אינסוף המשכיר נמנע ומושך את השוכר ימים, שבועות ולעיתים גם חודשים רבים עד לטיפול בליקוי.

מה ניתן לעשות?

ראשית, במידה ועדיין לא שכרתם את הדירה, דהיינו, עדיין לא חתמתם על הסכם שכירות, בדקו את הדירה, רשמו את כלל הליקויים שאיתרתם ודרשו מבעל הדירה לתקנם בטרם כניסתכם לדירה ובטרם החתימה על ההסכם. במידה בעל הדירה לא הספיק לתקן את כלל הליקויים, הכניסו את תיקון הליקויים שלא טופלו ולוח זמנים לטיפול בהם לתוך ההסכם, הסכימו על פיצוי במידה ולא יעמוד המשכיר בלוח הזמנים שנקבע וקבעו כי אי טיפול יביא לביטול ההסכם.

זכרו, הסכמה חוזית הינה המסמך החשוב ביותר ביחסים המשפטיים בינכם ובין המשכיר ולכן רצוי להביא לידי ביטוי בפירוט נרחב ככל האפשר נושאים אשר עלולים לעמוד במחלוקת במהלך תקופת השכירות. קראו את החוזה היטב, נהלו מו"מ על סעיפיו ו דאגו שההסכם יהיה הוגן כלפיכם- השוכרים.

במידה והנכם מתגוררים בדירה, ובהסכם שכירות אין התייחסות מפורשת לטיפול בליקויים אשר כוללת לוחות זמנים- החוק מגן עליכם!

חוק השכירות מחייב את המשכיר בתיקון ליקויים בדירתו (זאת כמובן כאשר הליקוי נגרם מבלאי סביר ולא מדובר בנזק שנגרם במזיד על ידי השוכר).

עם גילוי הליקוי על השוכר לעדכן את המשכיר כי התגלה ליקוי בדירה, וזה האחרון חייב לתקנו תוך זמן סביר.

שימו לב כי במידה והמשכיר אינו דואג לתיקון הליקוי תוך זמן סביר, חוק השכירות מאפשר לשוכר לתקן את הליקוי ולקזז את התיקון מדמי השכירות.

במידה והגעתם לשלב זה, דאגו לעדכן את המשכיר בכתב כי הנכם עתידים להפעיל את הסנקציה ולתקן את הליקוי תוך קיזוז מדמי השכירות וזאת במידה ובעל הדירה לא ידאג לתיקון בתוך פרק הזמן.

בקשו מבעל המקצוע חשבונית ודיאגנוזה מפורטת של הליקוי ודרך הטיפול בו. על מנת שתהיה לכם אסמכתא לסיבת הקיזוז ולסכום שקוזז.

חשוב שתדעו, במקרים מסוימים וכאשר מדובר בליקויים אשר אינם מאפשרים מגורים בדירה, כמו למשל רטיבות קשה ועובש תוכלו אף להביא לביטול חד צדדי של ההסכם.

לסיום, זכרו- תמיד יש מה לעשות, אף אחד לא צריך להתגורר במקום שאינו ראוי למגורים.

החוק מגן עליכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.