צמיחת שוק הנדל"ן הובילה לפריחה של בניינים רבי קומות. 

היום, ניתן להתגורר בבניין וליהנות מרמת חיים גבוהה, לפעמים אפילו יותר מהמגורים בקרקע.

הבניינים החדשים- "המגדלים", מצוידים בלובאים גדולים ומפוארים, מועדוני דיירים, גינות גדולות ולעיתים אף חדרי כושר , בריכות ומתקנים נוספים.

רמת המחיה שודרגה אך ניהול הבניין ואחזקתו הפכו מורכבים יותר.

המגדלים של היום מאכלסים דיירים רבים, כאשר חלק נרחב מהדירות נרכשות להשקעה ובעלי הדירות לא בהכרח גרים בבניין.

במצב דברים זה, בתים משותפים רבים מתקשים בבחירת וועד בית ובניהול הבניין ופונים לחברות ניהול חיצוניות.

התקשרות עם חברת ניהול חיצונית יכולה להקל מאוד על חייהם של דיירי הבניין ושל בעלי הדירות. קיימות חברות רבות בשוק אשר מציעות שירותי ניהול ואחזקה לבניין, חלק מהחברות מציעות שירותי אחזקה בלבד וחלקן מנהלות ומתחזקות את הבניין מא' ועד ת', החל מגביית כספי הוועד דרך תחזוקת הבניין והמתקנים המצויים בו וכלה בניהול פרויקטים לשיפור ושיפוץ המבנה.

ניהול על ידי חברה חיצונית יהיה בד"כ מקצועי יותר וישמור על רמה גבוהה של תחזוקת הבניין ומתקניו וכפועל יוצא מכך ישמור ואף יעלה את ערך הדירות בבניין לאורך זמן.

לאור העובדה כי קיימות חברות ניהול רבות ומגוונות יש לבחור בקפידה רבה איזו חברה מתאימה לניהול הבית המשותף שלכם. לכל חברה תפיסת עולם משלה, סלי השירותים משתנים מחברה לחברה ונהלי העבודה עשויים להיות שונים.

לכן בקשו המלצות משכנים ומכרים אשר גרים בבניינים אחרים ונהלו מו"מ עם מספר חברות שונות, כך תצליחו לתפור את "החליפה" המתאימה ביותר עבורכם. 

כמו כן, חשוב לדעת כי גם אם התקשרתם עם חברת ניהול חיצונית, עליכם לבחור וועד בית לצורך פיקוח על תפקודה.

יש לשים לב כי על מנת לעבור לניהול חיצוני של הבית המשותף יש צורך בהסכמת בעלי הדירות ששני שלישים מהרכוש המשותף צמודים לדירותיהם.

דמי הניהול- בדקו היטב את מרכיבי התשלום, זכרו: חברות שונות=צורות תשלום שונות, בדקו האם התשלום כולו עובר לחברת הניהול והיא זו משלמת לספקים השונים או שהתשלום עובר לחשבון הבנק של וועד הבניין. במקרה השני, בדקו מהו החלק היחסי אשר משולם לחברת הניהול. 

אל תשכחו לדרוש מחברת הניהול לחסוך עבורכם סכום מסוים בכל חודש עבור קופת הבניין אשר תשמש במידת הצורך עבור אחזקה בלתי מתוכננת ו/או פרויקטים לשיפור הבניין ומתקניו.

ולסיום, שימו לב כי התקשרות חוזית עם חברת ניהול היא התקשרות חוזית לכל דבר ועניין ולכן יש לקרוא ולהבין את כלל מרכיבי החוזה בטרם החתימה עליו. 

כחברה, סביר להניח שחברת הניהול שעמה אתם מנהלים מו"מ מקבלת ייעוץ משפטי וחוזיה נערכים על ידי עו"ד ולכן חשוב שגם אתם תקבלו ייעוץ וליווי משפטי במהלך המו"מ וההתקשרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.